Tarihçe

Sadıkoğlu Ailesinin ticari geçmişi 1950 li yılların başına dayanmaktadır. Ancak ilk Resmi Belgeler 1970 yılında Dursun Ali SADIKOĞLU adı altında İstanbul Ticaret Odası kayıtlarında görülmektedir. O yıllarda inşaat firmasıyla sektöre giren SADIKOĞLU ailesi İstanbul’da bir marka haline gelmiş, daha sonrada kurumsallaşarak DASO SADIKOĞLU İNŞ. TİC. LTD. ŞTİ. (SADIKOĞLU YAPI) adı altında İstanbul merkezinde bir inşaat ortaklığı kur muştur.


DASO SADIKOĞLU İNŞ. TİC. LTD. ŞTİ. (SADIKOĞLU YAPI) şirketi özellikle Kadıköy’ün en merkezi yerlerinde zaman içinde referans noktaları haline gelmiş, çağın ihtiyaçları doğrultusunda sürekli en ileri teknolojinin ışığında, estetik lüks konut inşaatı konusunda ihtisaslaşmış ve günün şartlarına göre birbirinden kaliteli birçok süper lüks konut inşa ederek çalışmalarıyla örnek olmuştur.


Firma sadece konut inşaatıyla sınırlı kalmayarak lüks iş merkezleri ve taahhüt işleri yaparak sektördeki yerini almıştır. Geçen bunca zaman zarfında DASO SADIKOĞLU İNŞ. TİC. LTD. ŞTİ. (SADIKOĞLU YAPI) dürüstlüğünden ve prensiplerinden ödün vermeyerek sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır.